Paeonia 'Lemon Chiffon' (Pivoňka)

Paeonia 'Lemon Chiffon' (Pivoňka)

Pivonka 'Lemon Chiffon', Lemon Chiffon Pivonka, Čínska pivónia 'Lemon Chiffon', Pivónia obyčajná 'Lemon Chiffon', Žlté pivonky


Príjemne voňavá Paeonia 'Lemon Chiffon' obsahuje polodvojité, svetlo citrónovo-žlté, strapaté okvetné lístky obklopujúce stred plný žiarivo zlatožltých tyčiniek a oranžových vlákien v strede. Má veľké plodolisty s jasnými malinovoružovými špičkami. Kvety sú nesené na silných stonkách, ktoré držia kvety vzpriamene bez opory.

 • Kvitne v neskorá jar - začiatok leta , toto skorá sezóna pivonka bude kvitnúť približne 7-10 dní.
  Možno budete chcieť vysadiť iné kultivary s odstupňovanou dobou kvitnutia (existujú skoré, stredne a neskoro kvitnúce odrody). predĺžte si sezónu pivoniek až na 6 týždňov .
 • American Piony Society Best in Show .
 • Spoľahlivý a rázny , táto bylinná pivonka rastie v bujnom, huňatom kopci lesklého, stredne zeleného, ​​deleného lístia dosahujúceho až 28 palcov na výšku (70 cm) a 24-36 palcov na šírku (60-90 cm). The lístie zostáva atraktívne počas leta až do mrazov a často sa vyfarbuje na jeseň.
 • Teší sa plné slnko alebo čiastočný tieň v bohatý , úrodný , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Rastliny pivónie najlepšie rastú na plnom slnku, ale znesú aj mierny popoludňajší tieň. Poskytnite chránené miesto. Môže byť potrebné zapichovanie, pretože veľké kvety pivoniek majú tendenciu sa klenúť smerom k zemi a môžu byť pritlačené k zemi silným dažďom.
 • Jeleň a odolný voči králikom ale príťažlivé pre motýle !
 • Prakticky bez škodcov . Dávajte pozor na medovú hubu a vädnutie pivónie.
 • Veľmi užitočné a prispôsobivé v záhrade. Perfektné ako a exemplár rastliny alebo v skupinách pre hranice a postele , mestské záhrady, alebo chatové záhrady . Ideálne na ohraničenie prechádzky alebo príjazdovej cesty a ako neformálny živý plot. robí vynikajúce rezané kvety s dlhou životnosťou vázy (viac ako týždeň), ak sa nareže v zárodku. Vychutnajte si nádhernú kyticu bielych pivoniek doma! Pivoňky vysádzajte ďaleko od stromov alebo kríkov, pretože pivonky neradi súťažia o jedlo a vlhkosť.
 • Nízka údržba . Odstráňte odkvitnuté kvety, keď vädnú, a potom, čo lístie na jeseň odumrie, rastlinu zrežte. Dlhotrvajúci (pivoňky sa môžu dožiť až 50 rokov!), rastliny nie je potrebné deliť a možno ich nechať celé roky nerušené. Pivonky nereagujú dobre na transplantáciu , preto si miesto výsadby vyberajte opatrne.
 • Najlepší čas na to rastlina pivonky sú in skorá jeseň , takže sa stihnú usadiť v pôde pred zimou. Počas prvého roku výsadby nekvitnú a môže trvať až dva roky, kým vytvoria svoje nápadné, voňavé kvety.
 • Všetky časti rastliny môžu pri konzumácii spôsobiť žalúdočné ťažkosti.
 • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Zistite, ako pestovať pivonky a starať sa o ne

Pivoňky, obľúbené pre krásu svojich nádherných kvetov a pekného lístia, ktoré sa na jeseň často sfarbujú do odtieňov hrdze a oranžova, vyžadujú len malú údržbu, pokiaľ sú správne zasadené a udomácňujú sa.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, A1, A2, A3
Typ rastliny Trvalky, kríky
Rodina rastlín Paeonia - Pivonky
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
leto (skoro)
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 24' – 36' (60 cm – 90 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, záslužná rastlina, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Japonská záhrada