Passiflora racemosa (mučenka červená)

Passiflora racemosa (mučenka červená)

Mučenka červená, mučenka červená, mučenka červená, mučenka červená


Ocenená Passiflora racemosa, dlho obľúbená rastlina na pestovanie v zimných záhradách v miernom podnebí, je mohutná vždyzelená popínavá rastlina so visiacimi strapcami jasne červených kvetov, širokými 12 cm, ozdobenými prstencom tmavofialovej a bielej korunky. vlákna. Zhluky sú dlhé asi 30 cm a môžu na nich napočítať až 30 kvetov. Po nápadných kvetoch nasledujú svetlozelené plody veľkosti vajíčka. Lístie tvoria tri laločnaté, vajcovité, lesklé listy, ktoré vytvárajú dokonalú kulisu pre kvety. Mučenka červená, pôvodom z Brazílie, sa pestuje v tropickom a subtropickom podnebí a okrajovo aj v teplom miernom podnebí, kde teploty okolo 0 °C predstavujú krátkodobé výnimky.

  • Víťaz prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti pre jej pozoruhodné kvality.
  • Kvitne po celom leto a jeseň .
  • Prospieva v plné slnko alebo čiastočný tieň , v úrodný , vlhký , dobre odvodnené pôdy . Počas rastu voľne zalievajte a v zime udržiavajte len vlhkú. Poskytnite oporu lezeckým stonkám a úkryt pred chladným, vysušujúcim vetrom. Niektorí tolerancia sucha po založení.
  • Tento vinič Passion, ktorý sa ľahko pestuje, môže rýchlo dorásť do dĺžky 20-30 stôp (6-9 m). Nesnažte sa trénovať svoju mučenku, aby bola príliš úhľadná a kompaktná. Konáre, ktoré môžu voľne visieť a trochu klesať, budú najviac naklonené kvitnutiu.
  • Výborná voľba pre treláže , steny , ploty alebo tŕne . Perfektné v okraje na strane steny , mestské záhrady , chatové záhrady , stredomorské záhrady a kontajnerov . Tento bezproblémový horolezec sa drží úponkami, takže nepoškodí murivo ani ploty!
  • Motýle majú mimoriadne radi mučenky.
  • Rozmnožujte semenami zasiatymi pri teplote 13 až 18 °C na jar alebo koreňovými polotvrdými odrezkami v lete. Vrstvenie sa môže vykonávať na jar alebo na jeseň
  • Tento vinič kvitne na novom raste a mal by byť rezaný koncom zimy alebo skoro na jar. Nie je potrebné pravidelné prerezávanie. Môže však byť potrebné orezanie, aby sa udržal v dostupnom priestore, pričom sa z dlhších výhonkov odstráni toľko, koľko je potrebné.

Požiadavky

Otužilosť 10 – 11
Tepelné zóny 10 – 12
Typ rastliny Horolezci
Rodina rastlín Passiflora - mučenka
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 20' – ​​30' (6m – 9m)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka, priemerná
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rastlina za zásluhy, nápadná, vždyzelená, ovocie a bobule
Tolerancia Sucho
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Altánky, pergoly, mreže,Terasa a kontajnery,Hranice na strane steny,Steny a ploty
Záhradné štýly Stredomorská záhrada

Sprievodcovia s Passiflora - Mučenka