Passiflora vitifolia 'Scarlet Flame' (červená Granadilla)

Passiflora vitifolia 'Scarlet Flame' (červená Granadilla)

Granadilla červená, Mučenka červená, Mučenka červená, Mučenka červená, Mučenka červená


Passiflora vitifolia 'Scarlet Flame' (Red Granadilla) je energická vždyzelená popínavá rastlina s červenooranžovými kvetmi, širokými 4-5 palcov (10-12 cm), ozdobenými prstencom jasne červených koronálnych vlákien. Lístie pozostáva z troch laločnatých, vajcovitých, bronzových listov, ktoré vytvárajú dokonalé pozadie pre šarlátové kvety. Tam, kde nie je mrazuvzdorná, ju možno prezimovať v interiéri s dostatkom svetla.

  • Kvitne z od začiatku leta do jesene .
  • Prospieva v plné slnko v úrodný , vlhký , dobre odvodnené pôdy . Počas rastu voľne zalievajte a v zime udržiavajte len vlhkú. Poskytnite oporu lezeckým stonkám a úkryt pred chladným, vysušujúcim vetrom.
  • Tento vinič Passion, ktorý sa ľahko pestuje, môže rýchlo dorásť do dĺžky 20-30 stôp (6-9 m). Nesnažte sa trénovať svoju mučenku, aby bola príliš úhľadná a kompaktná. Konáre, ktoré môžu voľne visieť a trochu klesať, budú najviac naklonené kvitnutiu.
  • Výborná voľba pre treláže , steny , ploty alebo tŕne . Perfektné v okraje na strane steny , mestské záhrady , chatové záhrady , stredomorské záhrady a kontajnerov . Tento bezproblémový horolezec sa drží úponkami, takže nepoškodí murivo ani ploty!
  • Motýle a kolibríky majú mimoriadne radi mučenky.
  • Rozmnožujte semenom zasiatym pri 13 až 18 °C na jar alebo koreňovými polotvrdými odrezkami v lete. Vrstvenie sa môže vykonávať na jar alebo na jeseň
  • Tento vinič kvitne na novom raste a mal by byť rezaný skoro na jar. Nie je potrebné pravidelné prerezávanie. Môže však byť potrebné orezanie, aby sa udržal v dostupnom priestore, pričom sa z dlhších výhonkov odstráni toľko, koľko je potrebné.

Požiadavky

Otužilosť 9 – 11
Tepelné zóny 10 – 12
Klimatické zóny 16, 17, 23, 24, H2
Typ rastliny Horolezci
Rodina rastlín Passiflora - mučenka
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 20' – ​​30' (6m – 9m)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka, priemerná
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Nápadné, Evergreen
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Altánky, pergoly, mreže,Terasa a kontajnery,Hranice na strane steny,Steny a ploty
Záhradné štýly Stredomorská záhrada

Sprievodcovia s Passiflora - Mučenka