Pennisetum orientale (orientálna fontánová tráva)

Pennisetum orientale (orientálna fontánová tráva)

Orientálna fontánová tráva


Nízko rastúca, kompaktná a neuveriteľne kvitnúca tráva Pennisetum orientale (orientálna fontánová tráva) je trsovitá trváca tráva a jedna z najnápadnejších odolných fontánových tráv. Kvitnúce počas mimoriadne dlhej sezóny, jej nadýchané kvetné klasy sa týčia vysoko nad listami, klenú sa nahor alebo von a kaskádovito sa tiahnu po sýtozelených až sivozelených listoch, ktoré šumia vo vetre. Kvetinové klasy, ktoré pripomínajú kefy na fľaše, pozostávajú z mäkkých ružovkastých kláskov, ktoré sú vytvorené v dlhých úzkych latách dlhých asi 10 až 13 cm. Hojdajú sa vo vánku a doslova žiaria, keď sú nasvietené zozadu v skorých ranných alebo neskorých popoludňajších slnečných lúčoch. Postupom času tieto ružové metliny dozrievajú na svetlohnedú. Lístie sa na jeseň sfarbí do slamovej farby a vo všeobecnosti zostáva atraktívne až do zimy.

  • Typicky tvorí husto chumáčovitý kopec vysoký a široký (60 cm) s úzkymi zelenými listami, zakončený mäkkými, chlpatými kvetmi podobnými fľašiam. začiatkom leta až do jesene .
  • Víťaz prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti.
  • Je vítaný v akomkoľvek záhradnom štýle, je všestranný a môže byť použitý ako a exemplár rastliny , v skupiny alebo veľa . Ideálny je v hranice kde poskytuje textúru, farbu a kontrast. Skvelá voľba pre kontajnery, malé záhradky alebo skalky . Kvety sú výborné na rezanie , v čerstvej alebo sušenej úprave.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko , v priemer , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Toleruje čiastočný tieň , ale kvitnutie nebude také farebné. Uprednostňujú sa piesčité hliny s dobrou drenážou. Sucho a jeleň odolný !
  • Koncom zimy zrežte staré lístie až k zemi.
  • Môže sa množiť semenami alebo delením koreňovej hmoty, ktorá sa každým rokom rozširuje a zvyčajne si nakoniec vyžaduje určité delenie. Ak je potrebné rastlinu rozdeliť, urobte tak skoro na jar, keď sa začne znovu objavovať nový prírastok. Pri výsadbe P. orientale sa uistite, že koruna nie je zasadená pod povrchom pôdy, pretože to spôsobí hnilobu v strede.
  • Pochádza zo strednej a juhozápadnej Ázie až po severozápadnú Indiu

Požiadavky

Otužilosť 6 – 10
Tepelné zóny 4 – 10
Klimatické zóny 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Okrasné trávy
Rodina rastlín Pennisetum – fontánové trávy
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Zima
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, záslužná rastlina, nápadné
Tolerancia Jeleň, sucho
Priťahuje Vtáky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Štrk a skalka,Moderná záhrada,Préria a lúka