Phlox paniculata 'Červená čiapočka' (Garden Phlox)

Phlox paniculata 'Červená čiapočka' (Garden Phlox)

Červená čiapočka Phlox, Border Phlox 'Červená čiapočka', jesenný Phlox 'Červená čiapočka', záhradný Phlox 'Červená čiapočka', viacročný Phlox 'Červená čiapočka', letný Phlox 'Červená čiapočka', Phlox paniculata 'Miss Mary '


Veľmi kvitnúca, Phlox paniculata 'Red Riding Hood' je farebná trvalka so živými strapcami čerešňovo-červených kvetov. Sladko voňajúce kvety, ktoré kvitnú celé týždne od polovice leta do začiatku jesene, sú bohaté na nektár a navštevujú ich kolibríky a motýle. Sú nesené na tuhých, vzpriamených stonkách, pokrytých oválnymi zelenými listami. Sú z nich vynikajúce čerstvo rezané kvety. Tento kompaktný záhradný flox si zaslúži miesto v záhrade. Vysádzajte v závejoch, aby ste dosiahli skvelý účinok, a uistite sa, že máte dosť na vázu!

  • Príjemca prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti
  • Dorastá do výšky 22 palcov (55 cm) a šírky 16-20 palcov (40-50 cm)
  • Preferuje plné slnko až veľmi svetlý odtieň a užíva si stredne úrodná , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Táto rastlina potrebuje dobrú cirkuláciu vzduchu! Vyhnite sa hornému zalievaniu a pridajte letný mulč, aby bola koreňová oblasť chladná.
  • Táto odroda Garden Phlox je pozoruhodne odolný voči plesniam , čo nám umožňuje naplno si užiť našu záhradu a nie si robiť starosti.
  • Výborná voľba pre večné hranice kde sú vítané oslnivé kvety v akejkoľvek farebnej schéme. Môže byť vysadený ako a jediný exemplár alebo v zoskupení .
  • Deadhead na zachovanie čistého vzhľadu a podporu nových kvetov. Po odkvitnutí odrežte stonky.
  • Rozmnožujte delením na jeseň alebo na jar. Rozmnožujte bazálnymi odrezkami na jar alebo rozmnožujte koreňovými odrezkami začiatkom jesene alebo zimy.

Phlox paniculata je záhradná klasika, ktorú mnohí považujú za chrbtovú kosť letných hraníc. Nápadné vznášajúce sa masy veľkých, voňavých zhlukov bielej, levanduľovej, ružovej, ružovej, červenej a dvojfarebnej, kvety oživujú pôvodnú krajinu a pôvabné záhrady na celé týždne. Napriek svojej známej náchylnosti na múčnatku zostáva Garden Phlox stálicou ocenenou pre svoju dramatickú, dlho kvitnúcu kvetinovú show.


Požiadavky

Otužilosť 4 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Phlox
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
jeseň
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 16' – 20' (40 cm – 50 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Priemerná
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, záslužná rastlina, nápadné
Tolerancia Ílovitá pôda, jeleň
Priťahuje Vtáky, Motýle, Kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Neformálne a Chata