Phlox paniculata Flame Pro Cerise (Garden Phlox)

Phlox paniculata Flame Pro Cerise (Garden Phlox)

Flame Pro Cerise Phlox, Border Phlox Flame Pro Cerise, Fall Phlox Flame Pro Cerise, Garden Phlox Flame Pro Cerise, Perennial Phlox Flame Pro Cerise, Summer Phlox Flame Pro Cerise, FLAME Pro Series


Phlox paniculata Flame Pro Cerise, ktorá kvitne o 2 týždne skôr ako pôvodná séria Flame, je trpasličí a kompaktná bylinná trvalka s veľkými zhlukmi intenzívnych purpurových kvetov. Voňavé kvety, ktoré kvitnú celé týždne od začiatku leta do začiatku jesene, sú bohaté na nektár a navštevujú ich kolibríky a motýle. Sú nesené na relatívne krátkych, huňatých zhlukoch zeleného lístia. Tento kultivar záhradného phloxu preukázal dobrú odolnosť voči plesniam. Dokonale sa hodí pre kontajnery, dvorové záhrady a prednú časť hranice. Skvelé pre malé záhrady!

  • Dorastá do výšky 14-16 palcov (35-40 cm) a 12-18 palcov na šírku (30-45 cm).
  • Preferuje plné slnko až veľmi svetlý odtieň a užíva si stredne úrodná , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Táto rastlina potrebuje dobrú cirkuláciu vzduchu! Vyhnite sa hornému zalievaniu a pridajte letný mulč, aby bola koreňová oblasť chladná.
  • Táto odroda Garden Phlox je pozoruhodne odolný voči plesniam , čo nám umožňuje naplno si užiť našu záhradu a nie si robiť starosti.
  • Výborná voľba pre večné hranice kde sú vítané oslnivé kvety v akejkoľvek farebnej schéme. Môže byť vysadený ako a jediný exemplár alebo v zoskupení .
  • Deadhead na zachovanie čistého vzhľadu a podporu nových kvetov. Po odkvitnutí odrežte stonky.
  • Rozmnožujte delením na jar alebo na jeseň

Phlox paniculata je záhradná klasika, ktorú mnohí považujú za chrbtovú kosť letných hraníc. Nápadné vznášajúce sa masy veľkých, voňavých zhlukov bielej, levanduľovej, ružovej, ružovej, červenej a dvojfarebnej, kvety oživujú pôvodnú krajinu a pôvabné záhrady na celé týždne. Napriek svojej známej náchylnosti na múčnatku zostáva Garden Phlox stálicou ocenenou pre svoju dramatickú, dlho kvitnúcu kvetinovú show.


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 18, 19, 20, 21
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Phlox
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 12' – 18' (30 cm – 45 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Priemerná
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia ílovitá pôda, jeleň
Priťahuje Vtáky, Motýle, Kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery,Malé záhrady
Záhradné štýly Neformálne a Chata