Phlox paniculata 'Glamour Girl' (Garden Phlox)

Phlox paniculata 'Glamour Girl' (Garden Phlox)

Glamour Girl Phlox, Border Phlox 'Glamour Girl', Fall Phlox 'Glamour Girl', Garden Phlox 'Glamour Girl', Perennial Phlox' Glamour Girl', Summer Phlox 'Glamour Girl', Séria Garden Girls


Phlox paniculata 'Glamour Girl', ktorá si užíva dlhé obdobie kvitnutia, je trsovitá bylinná trvalka s veľkými metlinami horúcich koralovo ružových kvetov. Sladko voňajúce kvety, ktoré kvitnú celé týždne od polovice do konca leta, sú bohaté na nektár a navštevujú ich včely, kolibríky a motýle. Sú nesené na tmavofialových, vzpriamených stonkách, pokryté úzkymi kopijovitými jasne zelenými listami a vytvárajú vynikajúce čerstvo rezané kvety. Tento kompaktný flox toleruje teplo a vlhkosť a je veľmi odolný voči múčnatke. Ideálne pre kvetinové okraje, chatové záhrady a hromadné výsadby.

  • Dorastá do výšky 32 palcov (80 cm) a šírky 18-24 palcov (45-60 cm)
  • Preferuje plné slnko až veľmi svetlý odtieň a užíva si stredne úrodná , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Táto rastlina potrebuje dobrú cirkuláciu vzduchu! Vyhnite sa hornému zalievaniu a pridajte letný mulč, aby bola koreňová oblasť chladná.
  • Výborná voľba pre večné hranice kde sú vítané oslnivé kvety v akejkoľvek farebnej schéme. Môže byť vysadený ako a jediný exemplár alebo v zoskupení .
  • Deadhead na zachovanie čistého vzhľadu a podporu nových kvetov. Po odkvitnutí odrežte stonky.
  • Rozmnožujte delením na jar alebo na jeseň

Phlox paniculata je záhradná klasika, ktorú mnohí považujú za chrbtovú kosť letných hraníc. Nápadné vznášajúce sa masy veľkých, voňavých zhlukov bielej, levanduľovej, ružovej, ružovej, červenej a dvojfarebnej, kvety oživujú pôvodnú krajinu a pôvabné záhrady na celé týždne. Napriek svojej známej náchylnosti na múčnatku zostáva Garden Phlox stálicou ocenenou pre svoju dramatickú, dlho kvitnúcu kvetinovú show.


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Phlox
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 24' (60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Priemerná
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia ílovitá pôda, jeleň
Priťahuje Vtáky, Motýle, Kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery,Malé záhrady
Záhradné štýly Neformálne a Chata