Phlox paniculata 'Party Girl' (Garden Phlox)

Phlox paniculata 'Party Girl' (Garden Phlox)

Party Girl Phlox, Border Phlox 'Party Girl', Fall Phlox 'Party Girl', Garden Phlox 'Party Girl', Perennial Phlox' Party Girl', Summer Phlox 'Party Girl', Séria Garden Girls


Phlox paniculata 'Party Girl', ktorá si užíva dlhé obdobie kvitnutia, je trsovitá bylinná trvalka s veľkými metlinami bielych kvetov zdobených svetloružovým stredom v tvare hviezdy. Sladko voňajúce kvety, ktoré kvitnú celé týždne od polovice do konca leta, sú bohaté na nektár a navštevujú ich včely, kolibríky a motýle. Sú nesené na tmavofialových, vzpriamených stonkách, pokryté úzkymi kopijovitými jasne zelenými listami a vytvárajú vynikajúce čerstvo rezané kvety. Tento kompaktný flox toleruje teplo a vlhkosť a je veľmi odolný voči múčnatke. Ideálne pre kvetinové okraje, chatové záhrady a hromadné výsadby.

  • Dorastá do výšky a šírky 28-32 palcov (70-80 cm)
  • Preferuje plné slnko až veľmi svetlý odtieň a užíva si stredne úrodná , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Táto rastlina potrebuje dobrú cirkuláciu vzduchu! Vyhnite sa hornému zalievaniu a pridajte letný mulč, aby bola koreňová oblasť chladná.
  • Výborná voľba pre večné hranice kde sú vítané oslnivé kvety v akejkoľvek farebnej schéme. Môže byť vysadený ako a jediný exemplár alebo v zoskupení .
  • Deadhead na zachovanie čistého vzhľadu a podporu nových kvetov. Po odkvitnutí odrežte stonky.
  • Rozmnožujte delením na jar alebo na jeseň

Phlox paniculata je záhradná klasika, ktorú mnohí považujú za chrbtovú kosť letných hraníc. Nápadné vznášajúce sa masy veľkých, voňavých zhlukov bielej, levanduľovej, ružovej, ružovej, červenej a dvojfarebnej, kvety oživujú pôvodnú krajinu a pôvabné záhrady na celé týždne. Napriek svojej známej náchylnosti na múčnatku zostáva Garden Phlox stálicou ocenenou pre svoju dramatickú, dlho kvitnúcu kvetinovú show.


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Phlox
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 24' – 36' (60 cm – 90 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Priemerná
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia Ílovitá pôda, jeleň
Priťahuje Vtáky, Motýle, Kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Neformálne a Chata