Phlox paniculata Super Ka-Pow™ Lavender (Záhradný Phlox)

Phlox paniculata Super Ka-Pow™ Lavender (Záhradný Phlox)

Super Ka-Pow™ Lavender Phlox, Border Phlox Super Ka-Pow™ Lavender, Fall Phlox Super Ka-Pow™ Lavender, Garden Phlox Super Ka-Pow™ Lavender, Trvalý Phlox Super Ka-Pow™ Lavender, Summer Phlox Super Ka-Pow ™ Levanduľa, Phlox paniculata 'Balsukalav'


Phlox paniculata Super Ka-Pow™ Lavender (Garden Phlox), známy svojou dlhou dobou kvitnutia, je kompaktná bylinná trvalka pýšiaca sa nápadnými zhlukmi živých levanduľových kvetov. Sladko voňajúce kvety, ktoré kvitnú od konca jari do leta, sú bohaté na nektár a navštevujú ich kolibríky a motýle. Sú nesené na vrchole huňatého zhluku stredne zeleného lístia. Tento záhradný flox bol vyšľachtený tak, aby poskytoval super veľké kvety, super veľký habitus, lepšie vetvenie, lepšiu zimnú odolnosť a odolnosť proti múčnatke. Dodáva záhrade mesiace farieb a príjemnej vône a dokonale sa hodí do nádob, záhrad na dvore a do stredu hranice. Skvelé pre malé záhrady!

  • Dorastá do výšky 18-20 palcov (45-50 cm) a 16-18 palcov na šírku (40-45 cm).
  • Preferuje plné slnko až veľmi svetlý odtieň a užíva si stredne úrodná , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Táto rastlina potrebuje dobrú cirkuláciu vzduchu! Vyhnite sa hornému zalievaniu a pridajte letný mulč, aby bola koreňová oblasť chladná.
  • Výborná voľba pre večné hranice kde sú vítané oslnivé kvety v akejkoľvek farebnej schéme. Môže byť vysadený ako a jediný exemplár alebo v zoskupení .
  • Deadhead na zachovanie čistého vzhľadu a podporu nových kvetov. Po odkvitnutí odrežte stonky.
  • Rozmnožujte delením na jar alebo na jeseň

Phlox paniculata je záhradná klasika, ktorú mnohí považujú za chrbtovú kosť letných hraníc. Nápadné vznášajúce sa masy veľkých, voňavých zhlukov bielej, levanduľovej, ružovej, ružovej, červenej a dvojfarebnej, kvety oživujú pôvodnú krajinu a milujú záhrady na celé týždne. Napriek svojej známej náchylnosti na múčnatku zostáva Garden Phlox stálicou ocenenou pre svoju dramatickú, dlho kvitnúcu kvetinovú show.


Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 18, 19, 20, 21
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Phlox
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Priemerná
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia ílovitá pôda, jeleň
Priťahuje Vtáky, Motýle, Kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery,Malé záhrady
Záhradné štýly Neformálne a Chata