Phlox subulata 'Candy Stripe' (plazivý Phlox)

Phlox subulata 'Candy Stripe' (plazivý Phlox)

Alpine Phlox 'Candy Stripe', Moss Phlox 'Candy Stripe', Creeping Phlox 'Candy Stripe', Alpine Phlox 'Tamaongalei' , Phlox subulata 'Kimono', Phlox subulata 'Tycoon', Moss Phlox'Tama Phlox 'Tamaongaleping' , Phlox subulata 'Drumm', Phlox subulata 'Mikado', Phlox Douglasii 'Tycoon


Phlox subulata 'Candy Stripe' (Phlox plazivý) je rozkošný vždyzelený trvalka s množstvom sladkoružových a bielych pruhovaných kvetov, ktoré nadšene zakrývajú tmavozelené lesklé listy stredná až neskorá jar . Silný, vytvára krásny vankúš a dodáva farebné škvrny na približne 3-4 týždne. Ideálne pre skalnaté oblasti, svahy a kvetinové okraje.

  • Phlox subulata, ktorý tvorí rohož, dorastá do výšky iba 10 až 15 cm, ale energicky sa rozprestiera až do šírky 60 cm v krásnom kvetinovom koberci pripomínajúcom mach, odtiaľ je bežný názov machový flox.
  • Preferuje plné slnko (toleruje škvrnitý tieň) a užíva si humusný , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Darí sa jej v piesočnatých alebo štrkových pôdach a je odolný voči suchu po založení. Vyžaduje sa dobrá drenáž!
  • Výborná voľba pre skalky , svahy , obruby alebo zemné kryty . Dokonale sa hodí hraničných frontoch a pôvabné, keď mierne prekrýva a skalná stena . Skvelý spoločník pre tulipány a narcisy... a motýle tiež!
  • Hardy, Phlox subulata je bezproblémové , jeleň odolný , tolerantný voči soli a vyžaduje málo starostlivosti .
  • Po odkvitnutí strihajte, aby ste si zachovali úhľadný tvar a podporili nové lístie, s následným nárastom kvitnutia na budúcu jar. Táto rastlina sa množí v optimálnych rastových podmienkach.

Požiadavky

Otužilosť 2 – 9
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Phlox
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Jar (stredná, neskorá)
Výška 4' – 6' (10 cm – 15 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Nápadné, Evergreen
Tolerancia Jeleň, sucho, suchá pôda, skalnatá pôda, soľ
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Banky a svahy,Postele a okraje,Lemovanie,Zemné kryty,Podsadba ruží a kríkov
Záhradné štýly Štrk a skalka,Neformálne a Chata,Préria a lúka