Rosa Eden (lezecká ruža)

Rosa Eden (lezecká ruža)

Ruža 'Meiviolin', Lezecká ruža 'Meiviolin', Rosa Eden Rose '88, Rosa Eden Rose '85, Rosa Pierre de Ronsard, Rosa Eden Climber, Lezecká hybridná čajová ruža 'Meiviolin'


Rosa Eden, známa aj ako Rosa Pierre De Ronsard, už očarila niekoľko miliónov záhradníkov na celom svete a bola zvolená Svetovou federáciou spoločností ruží v roku 2006 ako najobľúbenejšia ruža na svete. Jeho bohaté, staromódne miskovité kvety sú obrovské (4 palce široké alebo 10 cm) a ťažké zo 70 okvetných lístkov. Táto popínavá a kerovitá ruža, ktorá sa otvára zo svetlozelených púčikov a rozvíja sa do krémovo bielej a potom jemnej svetloružovej farby v odtieňoch s karmínovou ružovou, je pravdepodobne jednou z najkrajších romantických ruží, aké boli kedy vytvorené. Kvitne od konca jari do konca leta na lesklých, tmavozelených listoch a je odolný voči teplu. Stredne voňavá, táto silná popínavá rastlina je vynikajúcim opakovačom.

  • Uvedený do sieň slávy Svetovej federácie spoločností ruží v roku 2006.
  • Táto veľkokvetá popínavka, ktorá mohutne dorastá do výšky 6 - 10 stôp (180 - 300 cm), je ideálna ako voľne kvitnúce horolezec pre steny , tŕne , ploty alebo iné záhradné stavby. Môže sa pestovať aj ako a samostatne stojaci ker .
  • Táto opadavá ruža je spoľahlivá a nenáročná na pestovanie vynikajúca odolnosť voči chorobám .
  • Najlepšie pestované v plné slnko do čiastočný tieň , v priemer , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Treba poznamenať, že najlepšia odolnosť voči chorobám a kvitnutie sa dosahujú na plnom slnku. Zabezpečte dobrú cirkuláciu vzduchu na podporu rastu a prevenciu chorôb a nezabudnite pridať letný mulč na udržanie vlhkosti!
  • Táto ruža bola pomenovaná po veľkom francúzskom básnikovi Pierrovi de Ronsardovi, čo je vo Francúzsku meno plné významu. Keďže tomu tak nebolo v cudzích krajinách, jeho názov bol zmenený na „Eden Rose“, „Eden Climber“, aby sprostredkoval myšlienku raja vytvoreného výnimočnou krásou tejto ruže.

Požiadavky

Otužilosť 5 – 9
Tepelné zóny 5 – 9
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Horolezci, ruže
Rodina rastlín Ruža - Popínavé ruže, Ruža - Ruže
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
Výška 5' - 10' (150 cm - 3 m)
Šírenie 5' – 6' (150 cm – 180 cm)
Medzery 60' – 72' (150 cm – 180 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Priemerná
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, záslužná rastlina, nápadné
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Altánky, pergoly, mreže,Postele a okraje,Hranice na strane steny,Steny a ploty
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s Rosou - Popínavé ruže