Rudbeckia laciniata 'Hydrangea' (Tihličnatý kvet)

Rudbeckia laciniata 'Hydrangea' (Tihličnatý kvet)

Ihličnatý kvet 'Hortensia', Ihličnatý kvet 'Hortensia', Rudbeckia 'Golden Glow', Rudbeckia laciniata 'Golden Glow', Golden Glow Rudbeckia


Rudbeckia laciniata 'Hortensia', predstavená vo viktoriánskej dobe, je vysoká, robustná bylinná trvalka s rozvetvenými stonkami nesúcimi našuchorené, plne dvojité kvety s priemerom 3 palce (7 cm), plné zlatožltých lúčov. Kvitnúce hojne od leta do jesene, kvety sa týčia na silných stonkách kvetov nad listami hlboko laločnatých, tmavozelených listov. Keď je táto Rudbeckia v plnom kvete, je pohľad na ňu s množstvom žiarivo žltých kvetov. Má však tendenciu klesať pod váhou svojich kvetov. Aby ste sa vyhli poddajnému zvyku, začiatkom leta zaštipnite porast, aby ste podporili huňatosť. Rázny rozmetadlo je odvážnym prejavom v záhrade na konci sezóny.

  • Rastie vo vzpriamených trsoch, do výšky 5-7 stôp (150-210 cm) a 2-3 stopy do šírky (60-90 cm). Môže sa agresívne šíriť podzemnými stonkami.
  • Jednoduché pestovanie, bezproblémové, a l au starostlivosť , najlepšie funguje v plné slnko alebo čiastočný tieň v stredne úrodná , vlhký , dobre odvodnené pôdy . Ak sa dobre zalieva a pestuje sa na plnom slnku, táto kráska nebude vyžadovať vysadzovanie po väčšinu sezóny.
  • Skvelé vzadu hranice , v lúky, alebo v chatové záhrady . Toto vyrába Rudbeckia vynikajúce rezané kvety ak sa k nim dostanete!
  • Priťahuje motýle, ale jeleň to ignoruje !
  • Deadhead strávil kvety na podporu ďalšieho kvitnutia.
  • Rozmnožujte delením na jar alebo na jeseň. Rozdeľte zhluky na kontrolu rastu.

Požiadavky

Otužilosť 3 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Rudbeckia
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
jeseň
Výška 5' – 7' (150 cm – 210 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 36' (90 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Priemerná
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Préria a lúka