Salvia 'Mystic Spires Blue' (Sage)

Salvia 'Mystic Spires Blue' (Sage)

Šalvia 'Mystic Spires Blue', Salvia 'Balsalmisp' PP18054, Salvia longispicata x farinacea,


Večne kvitnúce z začiatkom leta do mrazov , Salvia 'Mystic Spires Blue' je vynikajúci kompaktný výber z veľmi populárnej šalvie 'Indigo Spires'. Dobre rozvetvený a veľmi voľne kvitnúci 'Mystic Spires Blue' vytvára masy pevných, purpurovo-modrých stoniek kvetov, ktoré sú veľmi esteticky príťažlivé na záhonoch, okrajoch alebo v nádobách a priťahujú množstvo motýle , kolibríky a užitočný hmyz .

  • Ľahko sa pestuje , pomerne bez škodcov a chorôb a vyžadujúce nízka starostlivosť , je aj táto polozelená trvalka tepelne odolný a jeleň odolný . Skrátka dokonalá trvalka!
  • Spoľahlivý , táto vzpriamená bylinná trvalka tvorí kopec lesklých, sýtozelených listov vysokých menej ako 30 cm, zakončených 30 až 45 cm dlhými kvitnúcimi stonkami tmavofialovo-modrých kvetov vo fialovo- fialové kalichy. Dorastá do výšky a šírky 24-30 palcov (60-75 cm).
  • Prospieva v plné slnko alebo svetlý tieň , v vlhký , dobre odvodnené pôdy . Pravidelne zalievajte a prihnojujte, aby kvitla. Určitá tolerancia voči suchu, ale vyzerá najlepšie pri pravidelnom zalievaní.
  • Spárujte ho s horúcimi farebnými letničkami alebo trvalkami, aby ste ochladili ich sýte farby, alebo ho použite ako dramatické, hmlisté modré pozadie za nízko rastúcimi oranžovými alebo žltými kvetmi, ako sú nechtíky alebo cínie. Vyzerá tiež neuveriteľne, keď je vysadená v hmote alebo sa používa ako vzpriamená akcentujúca rastlina v nádobách.

Požiadavky

Otužilosť 7 – 10
Tepelné zóny 7 – 12
Klimatické zóny 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Šalvia - Mudrci
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 24' – 30' (60 cm – 75 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné, polozelené
Tolerancia Jeleň
Priťahuje Vtáky, Motýle, Kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Stredomorská záhrada