Trillium grandiflorum f. ružová (Pink Trillium)

Trillium grandiflorum f. ružová (Pink Trillium)

Ružové trillium, ružový Wake-Robin


Trillium grandiflorum f. roseum (Pink Trillium) je trsovitá rhizomatózna trvalka, ktorá sa môže pochváliť veľkými, osamelými, jasne ružovými kvetmi s priemerom 5 palcov (12 cm), koncom jari a začiatkom leta. Kvety sú prezentované široko otvorené nad kopcom tmavozelených listov. Dlhotrvajúce, starnutím vyblednú. Toto pôvabné Trillium, ktoré sa ľahko pestuje, je skvelou voľbou pre záhrady s divokými kvetmi alebo lesné záhrady, kde pokryje zem kobercom a poteší tých, ktorí si ho prezerajú.

  • Dorastá do výšky 12-18 palcov (30-45 cm) a 12 palcov na šírku (30 cm). Postupne sa rozšíri semenom, ak ho necháte nenarušené.
  • Najlepšie účinkuje v čiastočný tieň alebo úplný tieň , v hlboký , bohaté na humus , kyslé na neutrálne , vlhký , dobre odvodnené pôdy . Mulčujte na jeseň listami.
  • Vynikajúce, keď sú zatienené postele a hranice , podsadba kríkov alebo ruží .
  • Vzhľadom k tomu, že trilliums uspávajú do leta, spárujte ich s inými tieňomilnými trvalkami, ktoré budú vyzerať dobre po zvyšok záhradkárskej sezóny a budú zdieľať svoje miesto, kým sa znova neobjavia nasledujúcu jar.
  • Vo všeobecnosti bez chorôb , táto rastlina vyžaduje malú údržbu . Pozor na slimáky a slimáky.
  • Najlepší čas na výsadbu je koniec leta alebo začiatok jesene, pretože to dáva podzemkom čas na vytvorenie dobrého koreňového systému pred nasledujúcim vegetačným obdobím.
  • Rozmnožujte semenami v črepníkoch v tienistom chladnom ráme hneď, ako je semeno zrelé; trvá 5-7 rokov, kým dosiahne veľkosť kvitnutia. Rozmnožte podzemky delením po odkvitnutí
  • Pochádza z východnej časti Severnej Ameriky

Požiadavky

Otužilosť 4 – 8
Tepelné zóny 3 – 7
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Trillium - Wake Robins
Vystavenie Čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu jar (neskoro)
leto (skoro)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' (30 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Okázalý
Pôvodné rastliny Spojené štáty,Stredozápad,Illinois,Indiana,Michigan,Minnesota,Ohio,Wisconsin,Severovýchod,Connecticut,Delaware,Maine,Massachusetts,Maryland,New Hampshire,New Jersey,New York,Pennsylvánia,Vermont,Juhovýchodná,Alabama,Gruzínsko,Kentucky,Severná Karolina,Južná Karolína,Tennessee,Virginia,Západná Virgínia
Použitie v záhrade Postele a okraje,Podsadba ruží a kríkov
Záhradné štýly Neformálne a Chata

Sprievodcovia s Trillium - Wake Robins