Tulipa 'Apeldoorn' (Darwin Hybrid Tulip)

Tulipa 'Apeldoorn' (Darwin Hybrid Tulip)

Tulipán 'Apeldoorn', Darwin Hybrid Tulip 'Apeldoorn', Darwin Hybrid Tulipány, Jarné Cibuľky, Jarné Kvety


Veľmi obľúbený a spoľahlivý Tulipán 'Apeldoorn' je oceňovaný záhradkármi pre svoje vajcovité, čerešňovo-červené kvety so žltým čiernym okom a výraznými čiernymi prašníkmi vo vnútri. Dlhotrvajúce tieto krásne kvety oživia vašu záhradu uprostred jari . Tento uznávaný člen Darwin Hybrid Group, ktorý sa teší z pevnej, dlhej stonky, ktorá odolá vetru a dažďu, je tiež skvelým naturalizátorom a bude sa k vašej radosti rok čo rok vracať.

  • Tento tulipán dorastajúci do výšky 18-20 palcov (45-50 cm) vytvára oslnivú harmóniu s ostatnými kvitnúcimi cibuľkami v polovici neskorej sezóny.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v bohatý , úrodný , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňuje oblasti s chladnými zimami a teplými suchými letami.
  • Ľahko sa pestuje , tento tulipán je vítaným doplnkom postele , hranice a kontajnery . Pre najlepší vizuálny dojem, pestovať v skupinách (najmenej 10 až 15 cibúľ) alebo zmiešané s akýmikoľvek inými kvitnúcimi cibuľkami. Vynikajúce ako rezané kvety !
  • Byť vysadené na jeseň .
  • Všetky časti môžu po požití spôsobiť vážne nepohodlie a môžu spôsobiť alergickú kožnú reakciu. Pri manipulácii používajte rukavice a iné ochranné prostriedky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Tulipány, symbol jari, sú najobľúbenejšie jarné cibuľoviny a väčšina záhradkárov im vyhradzuje miesto v záhrade alebo nádobách. V súčasnosti sa pestuje pre ich atraktívne, žiarivo sfarbené kvety, v súčasnosti je registrovaných viac ako 3000 odrôd, ktoré sú rozdelené do pätnástich skupín, väčšinou podľa typu kvetu, veľkosti a obdobia kvitnutia tulipánu.

The Darwinove hybridné tulipány sú známe svojou veľkosťou kvetov a pevnými, dlhými stonkami. Vďaka týmto vlastnostiam sa tieto tulipány preslávili ako rezané kvety a na tento účel sa vo veľkej miere pestujú. Ich jednotlivé kvety v tvare vajca, široké až 8 cm, sú dostupné v širokej škále farieb vrátane oranžových, červených, žltých a ružových odrôd, ako aj odrôd s rôznofarebnými škvrnami a pruhmi na okvetných lístkoch. . Tieto tulipány patria medzi najlepšie na naturalizáciu a kvitnú až 5 rokov a v polovici neskorej jari dorastajú do výšky 50-70 cm.Zistite, ako pestovať, pestovať a starať sa o tulipány

Zistite, kedy, ako a kde zasadiť cibuľky tulipánov. Zistite, čo robiť po odkvitnutí, ako povzbudiť svoje tulipány k návratu a ako si čo najlepšie užiť bohaté kvety.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Žiarovky
Rodina rastlín Tulipa - tulipány
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (stred)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 4' (10 cm)
Medzery 4' (10 cm)
Hĺbka 7' (17 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Použitie v záhrade Postele a okraje,Lemovanie,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata