Tulipa 'Bleu Aimable' (jeden neskorý tulipán)

Tulipa 'Bleu Aimable' (jeden neskorý tulipán)

Tulipán 'Bleu Aimable', Single Late Tulipán 'Bleu Aimable', Single Late Tulips, Jarné Cibuľky, Jarné Kvety


Tulip 'Bleu Aimable', ktorý kvitne koncom jari na vysokých stonkách, pôsobí v záhrade prepychovo so svojimi miskovitými modrofialovými kvetmi zdobenými purpurovým rumenom. Báječný pohľad v posteliach a okrajoch alebo vo váze. Člen skupiny Single Late Tulips.

  • Tento tulipán dorastajúci do výšky 24 palcov (60 cm) vytvára oslnivú harmóniu s ostatnými kvitnúcimi cibuľkami v neskorej sezóne. Vyzerá senzačne oproti kontrastným žiarivo žltým trvalkám (euphorbia) alebo bielym a citrónovo-žltým tulipánom, ako sú lemované čisto biele „Swan's Wings“, krémový tulipán s fialovou „Shirley“ alebo žltý ľaliový kvet „West Point“.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v bohatý , úrodný , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňuje oblasti s chladnými zimami a teplými suchými letami.
  • Ľahko sa pestuje , tento tulipán je vítaným doplnkom postele , hranice a kontajnery . Pre najlepší vizuálny dojem, pestovať v skupinách (najmenej 10 až 15 cibúľ) alebo zmiešané s akýmikoľvek inými kvitnúcimi cibuľkami. Vynikajúce ako rezané kvety !
  • Byť vysadené na jeseň .
  • Všetky časti môžu po požití spôsobiť vážne nepohodlie a môžu spôsobiť alergickú kožnú reakciu. Pri manipulácii používajte rukavice a iné ochranné prostriedky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Single neskoré tulipány zahŕňajú kvety v tvare pohára alebo pohára a patria medzi najvyššie tulipány s tulipánmi Darwin s výškou od 22 do 30 palcov (55 až 75 cm) na pevných stonkách. Jednotlivé neskoré tulipány možno nájsť takmer v akejkoľvek farbe súvisiacej s tulipánmi, vrátane niektorých mimoriadne neobvyklých dvojfarebných odrôd. Jednoduché neskoré tulipány kvitnú koncom jari a vytvárajú prvotriedne rezané kvety.

Zistite, ako pestovať, pestovať a starať sa o tulipány

Zistite, kedy, ako a kde zasadiť cibuľky tulipánov. Zistite, čo robiť po odkvitnutí, ako povzbudiť svoje tulipány k návratu a ako si čo najlepšie užiť bohaté kvety.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Žiarovky
Rodina rastlín Tulipa - tulipány
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 4' (10 cm)
Medzery 4' (10 cm)
Hĺbka 7' (17 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Použitie v záhrade Banky a svahy,Postele a okraje,Lemovanie,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata