Tulipa clusiana 'Cynthia' (botanický tulipán)

Tulipa clusiana 'Cynthia' (botanický tulipán)

Tulipán 'Cynthia', Lady Tulipán 'Cynthia', RÔZNY tulipán 'Cynthia', botanické tulipány, druhy tulipánov, tulipány zo skalky, divoké tulipány, tulipány zo sviečok


Tulipán „Cynthia“ s dlhou životnosťou je nádherný dvojfarebný tulipán, z ktorého sa vám rozbúši srdce. Tento dedičný tulipán má sivé listy a pútavé svetložlté kvety jemne ružovočervené. Kvety sa zatvárajú v noci alebo pri zamračenom dni, ale počas slnečných dní sú úplne otvorené a vytvárajú dokonalú hviezdu. Krásny pohľad! Mokré, veterné počasie počas obdobia kvitnutia v uprostred jari bude mať malý vplyv na „Cynthiu“! Tento tulipán, člen Botanical Tulips, je v záhrade celkom všestranný.

  • Tento tulipán dorastá do výšky 10 palcov (25 cm). sa ľahko naturalizuje a každým ďalším rokom vytvoria väčšie kolónie.
  • Ocenený prestížnym Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskou záhradníckou spoločnosťou
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko do svetlý odtieň , v bohatý , úrodný , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy .
  • Ľahko sa pestuje , tento tulipán je vítaným doplnkom postele , obruby, obruby, skalky, alebo naturalizované (trávnaté) plochy . Pre najlepší vizuálny dojem, pestovať v skupinách (najmenej 15 žiaroviek).
  • Byť vysadené na jeseň .
  • Všetky časti môžu po požití spôsobiť vážne nepohodlie a môžu spôsobiť alergickú kožnú reakciu. Pri manipulácii používajte rukavice a iné ochranné prostriedky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Tulipány, symbol jari, sú najobľúbenejšie jarné cibuľoviny a väčšina záhradkárov im vyhradzuje miesto v záhrade alebo v nádobách. V súčasnosti sa pestuje pre ich atraktívne, žiarivo sfarbené kvety, v súčasnosti je registrovaných viac ako 3000 odrôd, ktoré sú rozdelené do pätnástich skupín, väčšinou podľa typu kvetu, veľkosti a obdobia kvitnutia tulipánu.

Botanické tulipány : Všeobecne sa predpokladá, že v oblasti siahajúcej zhruba od Strednej Ázie po Španielsko a Portugalsko existuje asi 150 rôznych voľne žijúcich druhov. Toto sú skutočné ranné vtáky: kvitnú skôr ako akékoľvek iné tulipány. Upútajú pozornosť nielen extra skorým kvitnutím, ale aj kvetenstvom a veselou škálou farieb. Navyše, pôvabný spôsob, akým sa kvety otvárajú, a ich pekné lístie ich robí atraktívnymi pred, počas a po kvitnutí. Inými slovami, botanické tulipány jednoducho prekypujú peknými vlastnosťami.Zistite, ako pestovať, pestovať a starať sa o tulipány

Zistite, kedy, ako a kde zasadiť cibuľky tulipánov. Zistite, čo robiť po odkvitnutí, ako povzbudiť svoje tulipány k návratu a ako si čo najlepšie užiť bohaté kvety.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Žiarovky
Rodina rastlín Tulipa - tulipány
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (stred)
Výška 10' (25 cm)
Šírenie 3' (7 cm)
Medzery 3' (7 cm)
Hĺbka 4' (10 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, rastlina za zásluhy, nápadná
Tolerancia Sucho
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Štrk a skalka,Neformálne a Chata