Tulipa 'Couleur Cardinal' (Single Early Tulipán)

Tulipa 'Couleur Cardinal' (Single Early Tulipán)

Tulipán 'Couleur Cardinal', Single Early Tulipán 'Couleur Cardinal', Single Early Tulipány, Jarné cibuľky, Jarné Kvety


Celkom krátky, Tulip 'Couleur Cardinal' má napriek tomu dominantné zastúpenie skoro v polovici jari záhrada s bohatými, sýtočervenými kvetmi s rumencom slivky, všetko osadené na tmavých pevných stonkách, ktoré odolávajú vetru a dažďu. Člen Single Early Tulips, 'Couleur Cardinal' je jedným z najstarších tulipánov, pretože bol predstavený v roku 1845 (!!!) a odvtedy je veľmi populárny.

  • Tento tulipán dorastajúci do výšky 14 palcov (35 cm) vytvára oslnivú harmóniu s inými skorými kvitnúcimi cibuľovinami.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v bohatý , úrodný , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňuje oblasti s chladnými zimami a teplými suchými letami.
  • Ľahko sa pestuje , tento tulipán je vítaným doplnkom postele a hranice, a kontajnerov . Pre najlepší vizuálny dojem, pestovať v skupinách (najmenej 10 až 15 cibúľ) alebo zmiešané s akýmikoľvek inými kvitnúcimi cibuľkami. Vynikajúce ako rezané kvety !
  • Byť vysadené na jeseň .
  • Všetky časti môžu po požití spôsobiť vážne nepohodlie a môžu spôsobiť alergickú kožnú reakciu. Pri manipulácii používajte rukavice a iné ochranné prostriedky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Tulipány, symbol jari, sú najobľúbenejšie jarné cibuľoviny a väčšina záhradkárov im vyhradzuje miesto v záhrade alebo nádobách. V súčasnosti sa pestuje pre ich atraktívne, žiarivo sfarbené kvety, v súčasnosti je registrovaných viac ako 3000 odrôd, ktoré sú rozdelené do pätnástich skupín, väčšinou podľa typu kvetu, veľkosti a obdobia kvitnutia tulipánu.

Single Early Tulips sú skvelé ako záhonové rastliny a na vynútenie koncom zimy. Dorastajú do výšky 10-18 palcov (25-45 cm) skoro v polovici jari a patria medzi najskoršie kvitnúce rastliny, ktoré kvitnú poFosterianaaleboKaufmannianatulipány. Majú veľmi silné stonky, ktoré odolajú vetru a dažďu, a vyznačujú sa jednotlivými kvetmi v tvare pohára, širokými asi 8 cm. Stredne veľké, ponúkajú bohatú škálu farieb, od bielej po tmavo fialovú, a často sú lemované alebo lemované kontrastnou farbou. Ako bonus navyše sú niektoré z nich aj voňavé. Mnohé z týchto tulipánov sú skvelé na vynútenie.Zistite, ako pestovať, pestovať a starať sa o tulipány

Zistite, kedy, ako a kde zasadiť cibuľky tulipánov. Zistite, čo robiť po odkvitnutí, ako povzbudiť svoje tulipány k návratu a ako si čo najlepšie užiť bohaté kvety.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Žiarovky
Rodina rastlín Tulipa - tulipány
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (skoro, stred)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 4' (10 cm)
Medzery 4' (10 cm)
Hĺbka 7' (17 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Použitie v záhrade Postele a okraje,Lemovanie,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata