Tulipa 'Cummins' (tulipán lemovaný)

Tulipa 'Cummins' (tulipán lemovaný)

Tulipán 'Cummins', Tulipán Strapatý 'Cummins', Tulipány Strapaté, Jarné Cibuľky, Jarné Kvety


Výnimočne pekný a dlhotrvajúci Tulip 'Cummins' je báječná odroda tulipánov s veľkými (až 4 palce na šírku - 10 cm), levanduľovo fialovými kvetmi a jemne zarezanými bielymi okrajmi. Kvitne v neskorá jar , tento veľkolepý člen skupiny Fringed Tulips má dlhú stonku a vo váze bude vyzerať úchvatne!

  • Táto kráska, ktorá dorastá až do výšky 20 palcov (50 cm), vytvorí oslnivú harmóniu s ostatnými kvitnúcimi cibuľovinami v neskorej sezóne.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v bohatý , úrodný , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňuje oblasti s chladnými zimami a teplými suchými letami.
  • Ľahko sa pestuje , tento tulipán je vítaným doplnkom postele , hranice a kontajnery . Pre najlepší vizuálny dojem, pestovať v skupinách (najmenej 10 až 15 cibúľ) alebo zmiešané s akýmikoľvek inými kvitnúcimi cibuľkami. Vynikajúce ako rezané kvety !
  • Byť vysadené na jeseň .
  • Všetky časti môžu po požití spôsobiť vážne nepohodlie a môžu spôsobiť alergickú kožnú reakciu. Pri manipulácii používajte rukavice a iné ochranné prostriedky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Tulipány, symbol jari, sú najobľúbenejšie jarné cibuľoviny a väčšina záhradkárov im vyhradzuje miesto v záhrade alebo nádobách. V súčasnosti sa pestuje pre ich atraktívne, žiarivo sfarbené kvety, v súčasnosti je registrovaných viac ako 3000 odrôd, ktoré sú rozdelené do pätnástich skupín, väčšinou podľa typu kvetu, veľkosti a obdobia kvitnutia tulipánu.

Čoraz viac ľudí sa o to zaujíma Tulipány so strapcami - takže tieto tulipány majú teraz svoju vlastnú skupinu. Treba však pamätať na to, že keďže tulipány v tejto skupine sú mutantmi z rôznych iných skupín, ich výška a obdobia kvitnutia sa budú medzi nimi trochu líšiť. Jedinou vlastnosťou, ktorú majú spoločnú, sú ich jemne narezané okvetné lístky. Kvitnú v polovici alebo neskoro na jar, dorastajú do výšky 35-75 cm a prinášajú do záhrady eleganciu.

Zistite, ako pestovať, pestovať a starať sa o tulipány

Zistite, kedy, ako a kde zasadiť cibuľky tulipánov. Zistite, čo robiť po odkvitnutí, ako povzbudiť svoje tulipány k návratu a ako si čo najlepšie užiť bohaté kvety.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Žiarovky
Rodina rastlín Tulipa - tulipány
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 4' (10 cm)
Medzery 4' (10 cm)
Hĺbka 7' (17 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Použitie v záhrade Postele a okraje,Lemovanie,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata