Tulipa 'Don Quichotte' (Triumph Tulip)

Tulipa 'Don Quichotte' (Triumph Tulip)

Tulipán 'Don Quichotte', Triumph Tulipán 'Don Quichotte', Triumph Tulipány, Jarné cibuľky, Jarné Kvety


Ocenený tulipán 'Don Quichotte' predstavuje pôsobivý a atraktívny pohľad v záhrade so svojimi žiarivými kvetmi sýto ruží a fialovým leskom. Kvitne v v polovici neskorej jari , tento uznávaný člen skupiny Triumph Tulips má sklony rok čo rok reprízovať. 'Don Quichotte' má tiež pevný, dlhý kmeň, ktorý odolá vetru a dažďu!

  • Tento tulipán dorastajúci do výšky 18-20 palcov (45-50 cm) vytvára oslnivú harmóniu s ostatnými kvitnúcimi cibuľovinami.
  • Dvakrát získal prestížne ocenenie Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskou záhradníckou spoločnosťou
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v bohatý , úrodný , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňuje oblasti s chladnými zimami a teplými, suchými letami.
  • Ľahko sa pestuje , tento tulipán je vítaným doplnkom postele , hranice, kontajnery, alebo pre vynucovanie . Pre najlepší vizuálny dojem, pestovať v skupinách (najmenej 10 až 15 cibúľ) alebo zmiešané s akýmikoľvek inými kvitnúcimi cibuľkami. Vynikajúce ako rezané kvety !
  • Byť vysadené na jeseň .
  • Všetky časti môžu po požití spôsobiť vážne nepohodlie a môžu spôsobiť alergickú kožnú reakciu. Pri manipulácii používajte rukavice a iné ochranné prostriedky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Tulipány, symbol jari, sú najobľúbenejšie jarné cibuľoviny a väčšina záhradkárov im vyhradzuje miesto v záhrade alebo nádobách. V súčasnosti sa pestuje pre ich atraktívne, žiarivo sfarbené kvety, v súčasnosti je registrovaných viac ako 3000 odrôd, ktoré sú rozdelené do pätnástich skupín, väčšinou podľa typu kvetu, veľkosti a obdobia kvitnutia tulipánu.

Triumph tulipány sú zďaleka najväčšou skupinou tulipánov, vrátane mnohých kultivarov. Rastú len do výšky 10-16 palcov (25-45 cm) na pevných stonkách, odolajú aprílovým prehánkam a ponúkajú živé farby v záhrade uprostred až neskorej jari. Kvety sú jednoduché a v tvare pohára a kvitnú v nekonečnej škále farieb. Triumph tulipány patria medzi najlepšie tulipány na nútenie.Zistite, ako pestovať, pestovať a starať sa o tulipány

Zistite, kedy, ako a kde zasadiť cibuľky tulipánov. Zistite, čo robiť po odkvitnutí, ako povzbudiť svoje tulipány k návratu a ako si čo najlepšie užiť bohaté kvety.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Žiarovky
Rodina rastlín Tulipa - tulipány
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Jar (stredná, neskorá)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 4' (10 cm)
Medzery 4' (10 cm)
Hĺbka 7' (17 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, rastlina za zásluhy, nápadná
Použitie v záhrade Banky a svahy,Postele a okraje,Lemovanie,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata