Tulipa 'Estella Rijnveld' (papagájový tulipán)

Tulipa 'Estella Rijnveld' (papagájový tulipán)

Tulipán 'Estella Rijnveld', Tulipán 'Gay Presto, Papagájový tulipán 'Estella Rijnveld', Tulipány Papagáje, Jarné cibuľky, Jarné Kvety


Tulipán 'Estella Rijnveld', tiež nazývaný 'Gay Presto', je oslnivý tulipán rozmarného tvaru. Zobrazuje tmavé, jasne ružové okvetné lístky s perovitými bielymi škvrnami a ružovo-ružovými okrajmi. Keď je jeho veľký kvet časom vystavený slnku, otvára sa tak široko, že sa takmer splošťuje a odhaľuje jeho žiarivé farby. Kvitne v neskorá jar , tento veľkolepý tulipán patrí do skupiny Parrot Tulips.

  • Tento tulipán dorastajúci do výšky 16-24 palcov (40-60 cm) vytvára oslnivú harmóniu s ostatnými kvitnúcimi cibuľkami v neskorej sezóne.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v bohatý , úrodný , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňuje oblasti s chladnými zimami a teplými suchými letami.
  • Ľahko sa pestuje , tento tulipán je vítaným doplnkom postele , hranice a kontajnery . Pre najlepší vizuálny dojem, pestovať v skupinách (najmenej 10 až 15 cibúľ) alebo zmiešané s akýmikoľvek inými kvitnúcimi cibuľkami. Vynikajúce ako rezané kvety !
  • Aj keď sú stonky papagájových tulipánov pomerne silné, veľká veľkosť ich kvetov núti človeka zasadiť ich do chránené miesta v záhrade.
  • Byť vysadené na jeseň .
  • Všetky časti môžu po požití spôsobiť vážne nepohodlie a môžu spôsobiť alergickú kožnú reakciu. Pri manipulácii používajte rukavice a iné ochranné prostriedky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Tulipány, symbol jari, sú najobľúbenejšie jarné cibuľoviny a väčšina záhradkárov im vyhradzuje miesto v záhrade alebo nádobách. V súčasnosti sa pestuje pre ich atraktívne, žiarivo sfarbené kvety, v súčasnosti je registrovaných viac ako 3000 odrôd, ktoré sú rozdelené do pätnástich skupín, väčšinou podľa typu kvetu, veľkosti a obdobia kvitnutia tulipánu.

Papagájové tulipány sú neobyčajne tvarované, nezvyčajne sfarbené tulipány, ktoré sa vyvinuli z mutácií určitých neskoro kvitnúcich tulipánov a tulipánov zo skupiny Triumph. Okvetné lístky týchto tulipánov sú zúbkované alebo „strapaté“. Kvety sú zelené ako púčiky a ako rastú, môže sa zdať, že tulipány zostanú navždy zelené. Ale keď kvet dozrieva a otvára sa, pripomínajúci perie papagája, odhaľujú sa žiarivé farby. Kvety sú do istej miery citlivé na vplyvy dlhotrvajúceho chladného a vlhkého počasia. Tieto tulipány zvyčajne dorastajú do výšky 14-26 palcov (35-50 cm).Zistite, ako pestovať, pestovať a starať sa o tulipány

Zistite, kedy, ako a kde zasadiť cibuľky tulipánov. Zistite, čo robiť po odkvitnutí, ako povzbudiť svoje tulipány k návratu a ako si čo najlepšie užiť bohaté kvety.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Žiarovky
Rodina rastlín Tulipa - tulipány
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 4' (10 cm)
Medzery 4' (10 cm)
Hĺbka 7' (17 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Použitie v záhrade Postele a okraje,Lemovanie,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata