Tulipa 'Flaming Purissima' (Fosteriana Tulip)

Tulipa 'Flaming Purissima' (Fosteriana Tulip)

Tulipán 'Flaming Purissima', Fosteriana Tulipán 'Flaming Purissima', Fosteriana Tulipány, Jarné cibuľky, Jarné Kvety


Tulipán 'Flaming Purissima', šport vysoko uznávaného tulipánu 'Purissima', je krásnym doplnkom do jarnej záhrady. Skorý kvet s dlhotrvajúcimi krémovo-bielymi kvetmi jemne očesanými malinovou ružou. Celkom pôsobivý displej! Člen Fosteriana Tulips, skupiny známej pre svoje veľké skoré kvety, pevné stonky a vysokú spoľahlivosť, bol predstavený v roku 1999 a odvtedy je veľmi populárny.

  • Nádherne kvitne skoro do polovice jari , tento tulipán dorastá do výšky 14-16 palcov (35-40 cm) a bude ľahko naturalizovať a vracajte sa rok čo rok k našej radosti! S ostatnými skoro kvitnúcimi cibuľovinami vytvára oslnivé harmónie.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v bohatý , úrodný , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňuje oblasti s chladnými zimami a teplými suchými letami.
  • Ľahko sa pestuje , tento tulipán je vítaným doplnkom postele , hranice, kontajnery , skalky, alebo pre naturalizácia v tráve . Pre najlepší vizuálny dojem, pestovať v skupinách (najmenej 10 až 15 cibúľ) alebo zmiešané s akýmikoľvek inými kvitnúcimi cibuľkami. Vynikajúce ako rezané kvety !
  • Byť vysadené na jeseň .
  • Všetky časti môžu po požití spôsobiť vážne nepohodlie a môžu spôsobiť alergickú kožnú reakciu. Pri manipulácii používajte rukavice a iné ochranné prostriedky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Tulipány, symbol jari, sú najobľúbenejšie jarné cibuľoviny a väčšina záhradkárov im vyhradzuje miesto v záhrade alebo nádobách. V súčasnosti sa pestuje pre ich atraktívne, žiarivo sfarbené kvety, v súčasnosti je registrovaných viac ako 3000 odrôd, ktoré sú rozdelené do pätnástich skupín, väčšinou podľa typu kvetu, veľkosti a obdobia kvitnutia tulipánu.

Fosteriana tulipány majú jednotlivé miskovité kvety, 12 cm široké, štíhleho tvaru a veľkých, niekedy pruhovaných listov. Červené sú v tomto sortimente výrazne zastúpené. Najznámejším z jeho kultivarov je 'Madame Lefeber', známejšia ako 'Red Emperor'. Naturalizácia je s týmito tulipánmi možná. Kvitnú skoro až v polovici jari a budú medzi prvými, ktoré prinesú farbu do vašej záhrady a dorastú do výšky 25-50 cm. Ako bonus navyše sú niektoré tulipány Fosteriana voňavé.Zistite, ako pestovať, pestovať a starať sa o tulipány

Zistite, kedy, ako a kde zasadiť cibuľky tulipánov. Zistite, čo robiť po odkvitnutí, ako povzbudiť svoje tulipány k návratu a ako si čo najlepšie užiť bohaté kvety.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Žiarovky
Rodina rastlín Tulipa - tulipány
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (skoro, stred)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 4' (10 cm)
Medzery 4' (10 cm)
Hĺbka 7' (17 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Použitie v záhrade Postele a okraje,Lemovanie,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Štrk a skalka,Neformálne a Chata