Tulipa 'La Belle Epoque' (Dvojitý skorý tulipán)

Tulipa 'La Belle Epoque' (Dvojitý skorý tulipán)

Tulipán 'La Belle Epoque', dvojitý skorý tulipán 'La Belle Epoque', dvojité skoré tulipány, jarné cibuľky, jarné kvety


Neuveriteľne pekný Tulipán 'La Belle Epoque' sa môže pochváliť kvetmi, ktoré pripomínajú pivonky s dvojitým radom okvetných lístkov v starožitných odtieňoch karamelovej, lososovej marhule a smotany. Tento nádherný dvojitý skorý tulipán kvitne začiatkom až polovice jari. Jednoduché párovanie, možno budete chcieť vytvoriť krásne farebné kytice vo svojich posteliach, okrajoch alebo nádobách a skombinovať „La Belle Epoque“ s inými báječnýmiDvojité skoré tulipány.

  • Dorastá do výšky až 20 palcov (50 cm) na pevných stonkách a hrdo odolá aprílovým prehánkam!
  • Samostatne alebo v zmesi s inými cibuľovinami alebo trvalkami prinesie veselé farebné odtiene na vaše záhony alebo okraje.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v bohatý , úrodný , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňuje oblasti s chladnými zimami a teplými suchými letami.
  • Ľahko sa pestuje , tento tulipán je vítaným doplnkom postele , hranice a kontajnery . Pre najlepší vizuálny dojem, pestovať v skupinách (najmenej 10 až 15 cibúľ) alebo zmiešané s akýmikoľvek inými kvitnúcimi cibuľkami. Vynikajúce ako rezané kvety !
  • Byť vysadené na jeseň .
  • Všetky časti môžu po požití spôsobiť vážne nepohodlie a môžu spôsobiť alergickú kožnú reakciu. Pri manipulácii používajte rukavice a iné ochranné prostriedky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Tulipány, symbol jari, sú najobľúbenejšie jarné cibuľoviny a väčšina záhradkárov im vyhradzuje miesto v záhrade alebo nádobách. V súčasnosti sa pestuje pre ich atraktívne, žiarivo sfarbené kvety, v súčasnosti je registrovaných viac ako 3000 odrôd, ktoré sú rozdelené do pätnástich skupín, väčšinou podľa typu kvetu, veľkosti a obdobia kvitnutia tulipánu.

S ich dvojitým radom okvetných lístkov, Dvojité skoré tulipány vyzerajú skoro ako pivonky. Ich miskovité kvety dosahujú priemer 8 cm a majú širokú škálu farieb od červenej po žltú alebo bielu. Často vykazujú kontrastnú farbu a ponúkajú nápadné farebné zobrazenie v záhrade skoro v polovici jari. Niektoré sú dokonca voňavé! Rastúce len 8-12 palcov (20-30 cm) na pevných stonkách, odolávajú jarným prehánkam a vo všeobecnosti vydržia dlhšie ako Single Early Tulips.

Zistite, ako pestovať, pestovať a starať sa o tulipány

Zistite, kedy, ako a kde zasadiť cibuľky tulipánov. Zistite, čo robiť po odkvitnutí, ako povzbudiť svoje tulipány k návratu a ako si čo najlepšie užiť bohaté kvety.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Žiarovky
Rodina rastlín Tulipa - tulipány
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (skoro, stred)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 4' (10 cm)
Medzery 4' (10 cm)
Hĺbka 7' (17 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Použitie v záhrade Postele a okraje,Lemovanie,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata