Tulipa 'Purple Jacket' (Dvojitý neskorý tulipán)

Tulipa 'Purple Jacket' (Dvojitý neskorý tulipán)

Tulipán 'Purple Jacket', Dvojitý neskorý tulipán 'Purple Jacket', Dvojité neskoré tulipány, jarné cibuľky, jarné kvety


Tulipán 'Purple Jacket', pripomínajúci ružu, je krásny tulipán s pivonkovými kvetmi s dvojitými radmi žiarivých tmavofialových lístkov. Neodolateľné! Kvitne v neskorá jar , tento uznávaný člen dvojitých neskorých tulipánov vnáša do záhrady šarm a romantiku svojimi viaclupienkovými kvetmi!

  • Tento tulipán dorastajúci do výšky 20 palcov (50 cm) vytvára oslnivú harmóniu s ostatnými kvitnúcimi cibuľovinami.
  • Keďže pri extrémnych poveternostných podmienkach (dážď a vietor) sa kvety môžu poškodiť, je vhodné ich vysadiť do a chránená lokalita .
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v bohatý , úrodný , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňuje oblasti s chladnými zimami a teplými suchými letami.
  • Ľahko sa pestuje , tento tulipán je vítaným doplnkom postele , hranice a kontajnery . Pre najlepší vizuálny dojem, pestovať v skupinách (najmenej 10 až 15 cibúľ) alebo zmiešané s akýmikoľvek inými kvitnúcimi cibuľkami. Vynikajúce ako rezané kvety !
  • Byť vysadené na jeseň .
  • Všetky časti môžu po požití spôsobiť vážne nepohodlie a môžu spôsobiť alergickú kožnú reakciu. Pri manipulácii používajte rukavice a iné ochranné prostriedky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Tulipány, symbol jari, sú najobľúbenejšie jarné cibuľoviny a väčšina záhradkárov im vyhradzuje miesto v záhrade alebo nádobách. V súčasnosti sa pestuje pre ich atraktívne, žiarivo sfarbené kvety, v súčasnosti je registrovaných viac ako 3000 odrôd, ktoré sú rozdelené do pätnástich skupín, väčšinou podľa typu kvetu, veľkosti a obdobia kvitnutia tulipánu.

Kvôli ich tvaru, Dvojité neskoré tulipány sú známe aj ako tulipány s pivonkami. Kvety, ktoré sú vždy veľké a dvojité, môžu ľahko dosiahnuť rozpätie 10 cm. Keďže pri extrémnych poveternostných podmienkach (dážď a vietor) sa kvety môžu poškodiť, je vhodné ich vysadiť do a chránená lokalita. Dorastajúce do výšky 12-16 palcov (30-40 cm) koncom jari, tulipány Double Late dosahujú mimoriadne dobré výsledky v regiónoch s chladnými zimami a neskorými jarami. Niektoré kultivary sú vhodné na vynútenie v interiéri.Zistite, ako pestovať, pestovať a starať sa o tulipány

Zistite, kedy, ako a kde zasadiť cibuľky tulipánov. Zistite, čo robiť po odkvitnutí, ako povzbudiť svoje tulipány k návratu a ako si čo najlepšie užiť bohaté kvety.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Žiarovky
Rodina rastlín Tulipa - tulipány
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 4' (10 cm)
Medzery 4' (10 cm)
Hĺbka 7' (17 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Použitie v záhrade Postele a okraje,Lemovanie,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata