Tulipa 'Sorbet' (jeden neskorý tulipán)

Tulipa 'Sorbet' (jeden neskorý tulipán)

Tulipán 'Sorbet', Single Neskorý Tulipán 'Sorbet', Single Neskoré Tulipány, Jarné cibuľky, Jarné Kvety


Ocenený tulipán „Sorbet“ je neuveriteľne pekný s veľkými krémovo-bielymi kvetmi, ružovými sfarbenými a nádherne žiariacimi kardinálnou červenou. Kvitne v neskorá jar , tento elegantný člen skupiny Single Late Tulips má pevnú, dlhú stonku, ktorá odolá vetru aj dažďu!

  • Tento tulipán dorastajúci do výšky 24 – 26 palcov (60 – 65 cm) vytvára oslnivú harmóniu s ostatnými kvitnúcimi cibuľkami v neskorej sezóne.
  • Príjemca prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v bohatý , úrodný , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňuje oblasti s chladnými zimami a teplými suchými letami.
  • Ľahko sa pestuje , tento tulipán je vítaným doplnkom postele , hranice a kontajnery . Pre najlepší vizuálny dojem, pestovať v skupinách (najmenej 10 až 15 cibúľ) alebo zmiešané s akýmikoľvek inými kvitnúcimi cibuľkami. Vynikajúce ako rezané kvety !
  • Byť vysadené na jeseň .
  • Všetky časti môžu po požití spôsobiť vážne nepohodlie a môžu spôsobiť alergickú kožnú reakciu. Pri manipulácii používajte rukavice a iné ochranné prostriedky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Tulipány, symbol jari, sú najobľúbenejšie jarné cibuľoviny a väčšina záhradkárov im vyhradzuje miesto v záhrade alebo v nádobách. Pestuje sa pre ich atraktívne, pestré kvety, v súčasnosti je registrovaných viac ako 3 000 odrôd, ktoré sú rozdelené do pätnástich skupín, väčšinou podľa typu kvetu, veľkosti a obdobia kvitnutia tulipánu.

Single neskoré tulipány zahŕňajú kvety v tvare pohára alebo pohára a patria medzi najvyššie tulipány s tulipánmi Darwin s výškou v rozmedzí od 22 do 30 palcov (55 - 75 cm) na pevných stonkách. Jednotlivé neskoré tulipány možno nájsť takmer v akejkoľvek farbe súvisiacej s tulipánmi, vrátane niektorých mimoriadne neobvyklých dvojfarebných odrôd. Jednoduché neskoré tulipány kvitnú koncom jari a vytvárajú prvotriedne rezané kvety.Zistite, ako pestovať, pestovať a starať sa o tulipány

Zistite, kedy, ako a kde zasadiť cibuľky tulipánov. Zistite, čo robiť po odkvitnutí, ako povzbudiť svoje tulipány k návratu a ako si čo najlepšie užiť bohaté kvety.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Žiarovky
Rodina rastlín Tulipa - tulipány
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 4' (10 cm)
Medzery 4' (10 cm)
Hĺbka 7' (17 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, rastlina za zásluhy, nápadná
Použitie v záhrade Banky a svahy,Postele a okraje,Lemovanie,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata