Tulipa 'Spring Green' (Viridiflora Tulip)

Tulipa 'Spring Green' (Viridiflora Tulip)

Tulipán 'Spring Green', Viridiflora Tulipán 'Spring Green', Tulipány Viridiflora, jarné cibuľky, jarné kvety


Výrazný, ocenený Tulipán 'Spring Green' je nezvyčajný tulipán s jedinečnými slonovinovo-bielymi kvetmi a jemným zeleným perím. Pevná a spoľahlivá, jej celkový tvar kvetu je približne 3 palce (7 cm). Kvitne v neskorá jar , tento veľkolepý člen skupiny Viridiflora Tulips sa teší z dlhotrvajúcich kvetov (3 týždne!) a vo váze bude vyzerať úchvatne!

  • Táto kráska, ktorá dorastá až do výšky 14 palcov (35 cm), vytvorí oslnivú harmóniu s ostatnými kvitnúcimi cibuľkami v neskorej sezóne.
  • Ocenený prestížnym Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskou záhradníckou spoločnosťou
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v bohatý , úrodný , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňuje oblasti s chladnými zimami a teplými, suchými letami.
  • Ľahko sa pestuje , tento tulipán je vítaným doplnkom postele , hranice a kontajnery . Skvelé ako rezané kvety! Pre najlepší vizuálny dojem, pestovať v skupinách (najmenej 10 až 15 cibúľ) alebo zmiešané s akýmikoľvek inými kvitnúcimi cibuľkami.
  • Byť vysadené na jeseň .
  • Všetky časti môžu po požití spôsobiť vážne nepohodlie a môžu spôsobiť alergickú kožnú reakciu. Pri manipulácii používajte rukavice a iné ochranné prostriedky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Tulipány, symbol jari, sú najobľúbenejšie jarné cibuľoviny a väčšina záhradkárov im vyhradzuje miesto v záhrade alebo nádobách. V súčasnosti sa pestuje pre ich atraktívne, žiarivo sfarbené kvety, v súčasnosti je registrovaných viac ako 3000 odrôd, ktoré sú rozdelené do pätnástich skupín, predovšetkým podľa typu kvetu, veľkosti a obdobia kvitnutia tulipánu.

v tomto čase Viridiflora tulipány tvoria najmenej významnú zo skupín tulipánov. Mnoho záhradníkov, ktorí hľadajú nezvyčajné rastliny, však v tejto skupine rýchlo nájde to, čo chcú. Čo robí tieto tulipány tak fascinujúce, je to, že ich farba okvetných lístkov zahŕňa zelenú, v pásoch alebo plameňoch na zadnej strane okvetných lístkov. Ďalšou z výhod Viridiflora je, že jej kvety zostávajú krásne po dlhú dobu - dobré tri týždne. Dobre fungujú ako rezané kvety a koncom jari dosahujú 40-50 cm.Zistite, ako pestovať, pestovať a starať sa o tulipány

Zistite, kedy, ako a kde zasadiť cibuľky tulipánov. Zistite, čo robiť po odkvitnutí, ako povzbudiť svoje tulipány k návratu a ako si čo najlepšie užiť bohaté kvety.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Žiarovky
Rodina rastlín Tulipa - tulipány
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 4' (10 cm)
Medzery 4' (10 cm)
Hĺbka 7' (17 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, rastlina za zásluhy, nápadná
Použitie v záhrade Postele a okraje,Lemovanie,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata