Tulipa 'White Triumphator' (tulipán ľaliový)

Tulipa 'White Triumphator' (tulipán ľaliový)

Tulipán 'White Triumphator', Tulipán ľaliový 'White Triumphator', Tulipán ľaliový 'White Triumphator', Tulipány ľaliové, jarné cibuľky, jarné kvety


Elegantný a pôsobivo vysoký, oceňovaný Tulipán 'White Triumphator' je skutočnou klasickou kráskou, ktorú nemožno prehliadnuť so svojimi dlhotrvajúcimi a výnimočne veľkými, čisto bielymi reflexnými okvetnými lístkami. Kvitnúce v neskorá jar záhrada, tento tulipán poskytuje elegantné a pôvabné zobrazenie pri hojdaní sa v jarnom vánku!

  • Rastúca do výšky 26-28 palcov (65-70 cm) zasaďte túto krásku do a miesto chránené pred vetrom kde vytvorí oslnivé harmónie s ostatnými neskorosezónnymi kvitnúcimi cibuľovinami.
  • Ocenený prestížnym Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskou záhradníckou spoločnosťou
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v bohatý , úrodná , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňuje oblasti s chladnými zimami a teplými suchými letami.
  • Ľahko sa pestuje , tento tulipán je vítaným doplnkom postele , hranice a kontajnery . Pre najlepší vizuálny dojem, pestovať v skupinách (najmenej 10 až 15 cibúľ) alebo zmiešané s akýmikoľvek inými kvitnúcimi cibuľkami. Vynikajúce ako rezané kvety !
  • Byť vysadené na jeseň .
  • Všetky časti môžu po požití spôsobiť vážne nepohodlie a môžu spôsobiť alergickú kožnú reakciu. Pri manipulácii používajte rukavice a iné ochranné prostriedky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Tulipány, symbol jari, sú najobľúbenejšie jarné cibuľoviny a väčšina záhradkárov im vyhradzuje miesto v záhrade alebo v nádobách. V súčasnosti sa pestuje pre ich atraktívne, žiarivo sfarbené kvety, v súčasnosti je registrovaných viac ako 3000 odrôd, ktoré sú rozdelené do pätnástich skupín, väčšinou podľa typu kvetu, veľkosti a obdobia kvitnutia tulipánu.

Čo robí Tulipány s kvetmi ľalie od ostatných odrôd sa líšia svojimi štíhlymi kvetmi s často zahrotenými, vracajúcimi sa okvetnými lístkami. Stonky kvetov sú tenké a nie príliš pevné, vďaka čomu sú náchylné na poškodenie vetrom. Väčšina kvitne koncom jari a niekoľko v polovici jari. Niektoré robia dobré rezané kvety, iné sú voňavé. Ale všetky sú neuveriteľne krásne a mali by byť zohľadnené vo vašich sezónnych výsadbách. Zvyčajne dorastajú do výšky 16-24 palcov (40-60 cm).Zistite, ako pestovať, pestovať a starať sa o tulipány

Zistite, kedy, ako a kde zasadiť cibuľky tulipánov. Zistite, čo robiť po odkvitnutí, ako povzbudiť svoje tulipány k návratu a ako si čo najlepšie užiť bohaté kvety.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Žiarovky
Rodina rastlín Tulipa - tulipány
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 4' (10 cm)
Medzery 4' (10 cm)
Hĺbka 7' (17 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, rastlina za zásluhy, nápadná
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata