Viola „Sorbet Lemon Blueberry Swirl“ (rohatá fialová)

Viola „Sorbet Lemon Blueberry Swirl“ (rohatá fialová)

Rohatá fialka 'Sorbet Lemon Blueberry Swirl', Rohatá maceška 'Sorbet Lemon Blueberry Swirl', Violka strapcová 'Sorbet Lemon Blueberry Swirl', Trvanlivá maceška 'Sorbet Lemon Blueberry Swirl'


Voľne kvitnúca a teplu odolná Viola 'Sorbet Lemon Blueberry Swirl' (Fialka rohatá) je kompaktná, polostále zelená trvalka cenená pre množstvo malých slnečno-žltých kvetov s priemerom 2,5 cm, zdobených fialovými okrajmi. a indigové fúzy. Kvitnutie je také bohaté, že zakrýva listy, keď je rastlina v plnom kvete. Keďže sú kvety malé, odolajú daždivému zimnému počasiu oveľa lepšie ako veľké macešky. Kvety, ktoré sa pestujú od skorej jari do neskorej jesene, vyrastajú z nízkeho huňatého kopca zvrásnených, zaoblených, zelených listov, ktoré sa šíria a vytvárajú elegantný pôdny kryt. Táto odolná maceška, ktorá dodáva krajine veselosť, je vynikajúca na hromadenie, lemovanie, skalky a do zmiešaných nádob. Jej kvety sú jedlé a úžasné do sviatočných šalátov alebo na ozdobu tanierov a tanierov.

  • Ľahko dorastá do výšky 6-8 palcov a šírky (15-20 cm). Táto rastlina má tendenciu byť dvojročná, prvý rok vegetatívne rastie a druhý rok kvitne pred odumretím. Táto rastlina sa však ľahko sama vysemení a môže zostať v záhrade (hoci sadenice nemusia zodpovedať typu).
  • A plné slnko až polotieň ľubovník, najlepšie sa pestuje v úrodný , vlhký , dobre odvodnené pôdy . Toleruje plné slnko v chladných klimatických oblastiach. Pridajte mulč, aby bola pôda chladná a vlhká.
  • Táto rastlina je veľmi všestranná a možno ju použiť v postele , hranice , obruba , chatové záhrady , skalky , lesné záhrady , kontajnerov alebo ako a zemný kryt .
  • Dávajte pozor na slimáky, slimáky, skleníkový roztoč, pakomár fialový, škvrnitosť listov macešky a múčnatku. Táto rastlina je jeleň odolný .
  • Začiatkom leta zastrihnite, aby ste podporili nový rast.
  • Rozmnožujte semenami zasiatymi koncom zimy alebo skoro na jar.

Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Viola - Fialky
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Jar (skoro, stred, neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 6' – 8' (15 cm – 20 cm)
Šírenie 6' – 8' (15 cm – 20 cm)
Medzery 6' (15 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Nápadné, polo-stále zelené
Tolerancia Jeleň
Použitie v záhrade Postele a okraje,Lemovanie,Zemné kryty,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Štrk a skalka,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s Violou - Fialky